Bim ve A101’de Ucuz Et Dönemi

02.11.2017
A+
A-
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Hiç Yıldız Verilmemiş)
Loading...

A101 market ve Bim market raflarında artık et fiyatları her bütçeye uygun şekilde satışa sunulacak. Haberin detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bim ve A101’de Ucuz Et Dönemi

Yaklaşık olarak 12 gün öncesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı tarafından yapılan açıklamada Türk Halkı’nın 1 hafta içerisinde ucuz et ile buluşulacağı vurgusu yapılmıştı. Her ne kadar vaat edilen 1 hafta içerisinde et fiyatlarıyla ilgili herhangi bir gelişme olmasa da geçtiğimiz saatlerde konuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı yapmış olduğu açıklamada indirimli olarak satışa sunulacak et fiyatları hakkında bilgi verirken satılacak olan ulusal marketleri dahi açıkladı.

Gerçekleştirilen anlaşmalar sonrasında kıymanın kilogram fiyatı 29 TL olarak açıklanırken kuşbaşı et ise 31 TL’den satışa sunulacak. Bu fiyatlardan ülke genelinde satış yapabilmek için başvuru yapan 8 firma geçtiğimiz 12 gün içerisinde değerlendirmeye alındı. Değerlendirmenin sonucunda ise A101 ve BİM Market markalarının ilgili kurum tarafından belirlenen kriterlere uygun olduğu tespit edildi. Kurum tarafından yapılan yazılı açıklamada ülke genelinde vatandaşların uygun fiyatlara et satın alabilmeleri için büyük bir çalışma sürdürdüklerini ve çalışmalardaki en büyük gayenin ise en geniş tüketici kitlesine ulaştırılması ve uygun fiyatlı kırmızı et satışı olduğu vurgulandı.

Haftalık olarak düzenledikleri kampanyaları incelediğimiz BİM ve A101 Marketler gerek uygun fiyatları gerek ülke genelinde geniş tüketici kitlesine ulaşabilmeleri sebebiyle sektörde lider konumdadırlar. İlgili markalar kurum tarafından yazılı olarak da açıklanan fiyatlara kırmızı eti ülkenin genelinde 81 ilde yani mağazalarının tamamında satmayı taahhüt etmişlerdir. Bu markaların halka ucuz et satabilmeleri için ilgili kurum tarafından taze dana karkas et satışı yapılması için ilgili sözleşmeler imzalanmıştır. Kurumdan yapılan bir diğer açıklama ise anlaşma sağlanan ulusal market zincirlerinin ürünleri don olarak veya şoklanmış bir şekilde satışını yapmayacakları yönündedir. Ayrıca kurumla anlaşma yapan markalar bahsedilen fiyatların dışında ve belirtilen ürünler haricinde herhangi bir şekilde taze kıyma ve kuşbaşı satışı yapamayacaktır. Kurum ayrıca halkın ucuz kırmızı et yiyebilmesi konusunda çalışmalarının devam ettiğini ve bu anlaşmanın bu konuda atılmış olan ilk adım olduğunu vurgulamıştır. Yakın zamanda A101 ve BİM marketler şubelerindeki dolaplarda yerini alacak et için dijital ortamda şimdiden olumlu yorumlar yer almaya başlamıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. mustafa dedi ki:

    Kuşbaşı et alamadım bu satış başladı başlayalı 10 tane mağaza gezdim bir kuşbaşı bulamadım. Birde işgüzarlık istemiyoruz mağazalardan sanki millet zırh kıyması istiyor. yazmışsınız fiyat 40 lira 50 lira diye millet ucuz et istiyor. Bimin beleş sponsorluğunu yapıyorum ama bimin bu uygulamalarını da eleştiriyorum. Millet 31 liraya kuşbaşı istiyor kuşbaşı başka yok.

  2. Aşk dedi ki:

    Super

  3. Metin Sami Köse dedi ki:

    Ne diyelim. Kısaca Helal olsun. Bim ve A.101’i kutlarım.