Modanisa Mercedes A180 Çekiliş Sonucu

11.01.2017
A+
A-
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Hiç Yıldız Verilmemiş)
Loading...

Modanisa online alışveriş sitesinin düzenlemiş olduğu Mercedes A180 Çekiliş Sonucu kazanan talihli açıklandı.

Modanisa Mercedes A180 Çekiliş Sonucu

Online alışveriş konusunda insanların bilinçlenmesine bağlı olarak firma sayısındaki artık bu ortamda da rekabet ortamının artmasına neden olmuştur. Rekabet ortamı da haliyle son kullanıcıya yaramış ve firmaların çeşitli kampanya ve çekilişler düzenlemesine neden olmuştur. Bu yazımızda internet ortamında vermiş olduğu ödül sayesinde büyük yankı uyandıran bir çekiliş sonucunu ele alacağız. Kazanan talihli ve vergilendirme sistemi hakkında detaylar paylaşacağız.

Modanisa adındaki online alışveriş sitesi geçtiğimiz aylarda bir çekiliş düzenleyerek müşterilerinin yapacağı her 50 TL ve katları alışveriş sonrasında 1 adet çekilişe katılım hakkı hediye etmiştir. Modanisa Mercedes A180 Çekilişi Sonucu olarak adlandıracağımız bu yazıda ilgili çekilişin sonuçlarını paylaşacağız. Çekilişe katılım süresinin bitmesinin hemen ardından noter huzurunda 5 Ocak 2017 tarihinde yapılan çekiliş sonrasında Mercedes A180 kazanan talihli belirlenmiştir. Kazanan kişi sayfamızda henüz ilan edilmeyecektir. Noter onaylı olarak Modanisa Mercedes A180 Çekiliş Sonucu açıklanmasının hemen ardından sayfamızda gerekli güncellemeleri yaparak ilgili talihliyi açıklayacağız. Çekilişi kazanan talihlinin almaya hak kazandığı Mercedes A180 marka otomobil 2016 model olarak bayide yaklaşık olarak 110.000 TL’ye satışa sunulmaktadır. 50 TL alışveriş karşılığında böyle bir ödül kazanmak mükemmel bir durum olsa gerek. Çekilişlerde kazanılan hediye sonrasında ödenebilecek vergi insanlar tarafından kazansalar da kazanmasalar da hep merak edilen konular arasında gelmektedir. Bu yazımızın devamında konuyla ilgili detaylandırma yapmak istiyoruz.

Yasalarda çekiliş sonucunda kazanılan hediyenin miktarına göre vergide muafiyet uygulanmaktadır. Hediye tutarı muafiyet rakamının üstünde ise kişi vergi ödemektedir. 2017 yılının yasal muafiyet sınırına baktığımızda 4.068 TL rakamı karşımıza çıkıyor. Vergi oranının da % 10 olduğunu bildiğimize göre Modanisa Mercedes A180 Çekiliş Sonucu kazanan talihlinin 110.000 TL araç bedelinden yaklaşık 4.000 TL çıkarıldığında kalan 106.000 TL’nin % 10 ‘u kadar yaklaşık vergi ödemesi yapması gerektiğini söyleyebiliriz. Ortaya çıkan vergi ödenmeden çekiliş sonrasında kazanılan hediye alınabilmektedir. Vergi matrahı alınmasının ardından ilgili vergi 3 yıl içerisinde altı taksitte ödenebilmektedir. Araç için ortaya çıkabilecek KDV ve ÖTV gibi vergiler ise çekilişi düzenleyen firma tarafından ödenecektir. 3 yıl boyunca 6 taksitte ödeyebileceğiniz vergiyi ödemediğiniz halde aracı teslim alabileceğinizi söylemiştik. Buna ilave olarak aracın üstüne alınmasından hemen sonra vergi borcunun ödenmeden dahi aracın satışının yapılabileceği de mutlaka bilinmelidir. İlgili çekiliş sonrasında kazanılacak olan arabanın 2017 yılının ilk altı ayı için 517,50 TL Motorlu Taşıtlar Vergisi bulunmaktadır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.