Toshiba 43L3763DAT 43″ Full HD Smart Led TV – A101 Ürün İnceleme

17.02.2018
A+
A-
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 Kişi Oyladı, Ortalama Puan: 5)
Loading...

A101 22 Şubat 2018 indirimlerinde yer alan Toshiba 43L3763DAT 43″ Full HD Smart Led Tv adlı ürünü sizler için detaylı olarak inceledik.

Toshiba 43L3763DAT 43″ Full HD Smart Led TV – A101 Ürün İnceleme

Marketlerin aktüel ürün indirim kampanyalarında yer alan ve o hafta için büyük ilgi çekeceğini düşündüğümüz ürünlerden bende veya yakın çevremde olanları inceleme fırsatı yakalayıp sizlere özelliklerinden bahsetmeye devam ediyorum. Son günlerde Türkiye’nin en çok mağaza sayısına sahip olan marka olmasını vurgulayan reklamlara ağırlık veren ve bu olumlu imajı daha da belirgin hale getirmeye çalışan A101 tarafından hazırlanan A101 22 Şubat 2018 indirimlerinde yer alan Toshiba 43L3763DAT 43″ Full HD Smart Led Tv adlı ürünü 2 – 3 gün boyunca inceleme fırsatı yakaladım. Evde televizyon ihtiyacı henüz belirginleşmediği için indirim listesinde gördüğüm anda alt komşumdan ödünç aldığım ürün hakkında fikirlerimi bu yazımda paylaşacağım.

Öncelikle listelenen ürün Toshiba markası olmasına rağmen akıllarda net bir fikir oluşması açısından Vestel üretimi olduğunu belirtmeliyiz. Toshiba markasına ait bir televizyonla karşılaşmadıysanız bile sizlere son yıllarda artan satış grafiği ile etrafınızda görebileceğiniz Vestel marka bir LED televizyon malzeme kalitesi ve görüntü kalitesi hakkında fikir verecektir. Öncelikle ucuz market kategorisinde zirvede yer alan bir markanın bünyesinde satışa sunulan ürünün her geçen gün artan teknolojisine bağlı olarak artan fiyatlarıyla zirvelerde yer alan bir ürünü satışa sunacağını düşünmek yersiz olacaktır. A101 Aktüel Ürünler bünyesinde listelenen bu tarz ürünler genellikle ortalama kalite, ortalama teknoloji ve ortalamanın altında fiyat ile müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Bu nedenle bütçesi yeterli olup, oldukça yüksek görüntü kalitesi bekleyen kullanıcıların beklentilerinin tam anlamıyla karşılanmayacağından bahsedebiliriz.

Bir önceki paragrafta yer alan ürün kalitesinden memnun olmadığımız gibi bir düşünce kesinlikle oluşturmamalıdır. Sadece özellikle led detayı bulunan televizyonlarda görüntü kalitesinin oldukça önemli olması nedeniyle sizlerin beklentisini üst sıralara taşımamak adına biraz daha temkinli davranabileceğiniz yorum yapmak istedim. Yoksa hem Toshiba markası yıllardır marka bilinirliği üst seviyelerde olan bir markadır hem de üretimi gerçekleştiren Vestel markası Türk sermayesi ile ulusal anlamda dahi bir çok kategoride kalitesini kanıtlamıştır. İnceleme fırsatı yakaladığımda ürünün detaylarına önem verildiğini hissetmem dahi oldukça yüksek fiyat avantajıyla sunulan bu ürünü tavsiye etmeme neden oluyor. Ürünü masada kullanmak isteyenler için tasarlanan televizyon ayakları ağır olması, estetik olması nedeniyle sizlerde bende oluşturduğu gibi güven ortamı oluşturacaktır. Vestel tarafından üretilen ürünlerin ayakların direkt plastik olmasına rağmen bu ürünün ayaklarının metal olması açıkçası beni şaşırttı. Kumanda detaylarından bahsedecek olursak estetik görüntünün kumandaya da verildiğini söyleyebiliriz. Ürünün montajını duvara yapmak isteyen kullanıcılara peşinen söylemeliyim ki kutusundan duvar montaj aparatı çıkmıyor.

A101 Marketlerde satılan bu tarz ürünlerde bazen karşımıza çıkan ekstra montaj ücreti bu üründe ücretsiz montaj olarak bizlere sunuluyor. 3 YIL Garanti ve Ücretsiz Montaj Avantajı fiyatın bana daha da makul gelmesine neden oldu. Ürünün LG markasına ait panele sahip olması ise ekstra avantaj sağlıyor. Daha detaycı olanlarla ana kart özelliklerinden bahsedecek olursam ürünün içeriğinde yeni nesil çekirdek yazılım olan MB110 Anakart bulunduğundan bahsedebiliriz. Yazılımın yeni olması yeni bir menü ile karşılaşmamıza olanak sağlıyor. Üründe WİFİ ve WİDİ özelliğinin olması ise standart beklentilerimiz arasında olup, 3 adet HDMI girişi haricinde USB Port ve SCART girişi de bulunmaktadır. Görüntü performansından yazımızın başında biraz bahsetmiş olsak da tekrarlamakta fayda gördüğümüz nokta renk tonlamasında herhangi bir sapma ile karşılaşmadığımızdır. Hatta ürünün görüntü performansının fiyatına göre mükemmel olduğundan dahi bahsedebilirim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.